info@naturelbt.com
+ 90 212 628 87 35
Akıllı Ağ Güvenlik Çözümleri

Akıllı Ağ Güvenlik Çözümleri

Günümüzde gelişmiş güvenlik saldırıları işletmelerin ağ altyapısına sızarak ve güvenlik açıkları bularak özel bilgilerin işletme dışına çıkarılması için kullanılmaktadır. Bu saldırıları önlemekte firewall, IPS, IDS gibi güvenlik cihazları yetersiz kalmaktadır. Saldırganlar sistem açıklarını ya da insan hatalarını kullanarak ağ altyapısına sızma işlemini gerçekleştirmektedir.

 

NATURELBT Akıllı Ağ Güvenlik Çözümleri ağınızın merkezi sinir sistemi gibi çalışır. Ağ cihazlarından aldığı bilgilerle güvenlik analizi yapar ve olası riskler için sizi uyarır. Kullanıcı tarafından tanımlanan kurallarla istenmeyen erişimleri takip ederek alarmlar üretir. Ayrıca ağ kullanımız ile ilgili kullanım verilerini analiz ederek kaynaklarınızın nasıl kullanıldığını raporlar. 

 

Geniş Kaynak Desteği

NATURELBT Akıllı Güvenlik Çözümleri NetFlow, SFlow, JFlow gibi çeşitli akış kaynaklarını, SNMP protokolünü ve trafik kopyasını işlemeyi destekler. Geniş protokol desteği ile üreticiden bağımsız olarak herhangi bir ağa entegre olabilir. Gelişmiş paket analiz özellikleri ile farklı kaynaklardan gelebilecek paket bilgilerini ayırt ederek karışıklığı önler. Ölçeklenebilir mimarisi ile genişleyebilir bir tasarıma olanak sağlar.

 

İmza/Davranış Tabanlı Güvenlik Analizi

Sürekli güncellenen imza/davranış tabanlı veritabanı ile topladığı bilgileri analiz eder ve tespit ettiği tehditleri derecelendirerek alarmlar üretir. Bu sayede Worm, Botnet, Malware, Phishing, Port/Host Scan gibi tehditler gerçek-zamanlı olarak tespit edilir.

 

Kullanıcı Bazlı Güvenlik Analizi

Kendine ait standart koruma fonksiyonlarına ek olarak kullanıcı bazlı kurallar tanımlanmasına olanak sağlar. Ağ adresi/ağ adres grubu, port/protokol, data miktarı vb. değerler dikkate alınarak alarm üretilmesini mümkün kılar. 

Böylece işletme ağı içerisinde gerçekleşen trafik akışı ile ilgili tam kontrol sağlanmış olur.

 

Trafik Analizi

Ağ cihazlarının trafik durumunu raporlar ve kontrol eder. Herhangi bir arayüzdeki trafik belirli eşik değerlerinin üstünde ya da altında olduğunda alarmlar üretebilir.

 

Raporlama

Hem anlık hem de geçmişe dönük raporlama işlemini gerçekleştirir. Güvenlik raporlarına ek olarak ağ kullanımı ile ilgili detaylı raporlar üretir. Böylece ağda kullanılan kaynaklar kullanıcı, sunucu, protokol, QoS ve uygulama bazında raporlanabilir. Standart ya da kullanıcı tarafından özelleştirilebilir formatlarda raporlar almak mümkündür. Çeşitli formatlarda raporları otomatik olarak önceden tanımlanmış e-posta adreslerine gönderebilir.

 

Kullanıcı Tanıma

Geniş entegrasyon desteği ile ağ adresini kullanıcı adı ile eşleştirebilir. Bu sayede analiz ve kullanıcı tespiti kolaylaşır.


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
MASLAK MAH. MASHTATTAN SİTESİ AKASYA SOKAK B2 BLOK KAT:29 – 210 SARIYER İstanbul / Türkiye
+ 90 212 628 87 35 & 444 31 94
+ 90 212 549 26 96
info@naturelbt.com
Sosyal Medya