info@naturelbt.com
+ 90 212 628 87 35
Planetaryum Uzay Çadırları

Dünyada 40 yıla yakın süredir bilinmekte olan ülkemizde ilk uygulamaların Birçok Özel Eğitim Kurumları rastlanan planetaryumlar, gökbilim başta olmak üzere çeşitli bilimsel konuların görsel uygulamalarını izleyici ile buluşturan sanal bilim merkezleridir.

360 derece görüntü alanına sahip planetaryum kubbeleri izleyiciye olayların içinde olma fırsatı sunar. Bu fırsat; gökyüzü hareketlerinden fizik ve matematiğe gök cisimlerinin yapılarından jeolojiye kadar eğitsel becerileri geliştirmeye ve kalıcı geri bildirimlere ulaşmaya imkan tanır.
 
Planetaryumlar; 2K, 4K, 8K ve bunların üç boyutlu görüntülerinin merkezi server ve özel yazılımlarıyla işlenerek, surround ses sistemleri ile senkronize olmuş multimedya deneyim merkezleridir.

 

Tüm dünyada yer alan teleskoplar ile canlı bağlantı kurabilen gelişmiş dijital planetaryumlar dünyanın her bir yanından gökyüzü gözlemleri yapmaya imkan vererek izleyicilerini büyülü bir dünyanın içerisinde dolaştırır.

Uzayla ilgili gelişmelerin günlük yaşantımıza girmesini sağlamak, uzayı eğlenceli ve uygulamalı olarak çocuklarımıza ve genç nesile anlatmak ve sevdirmek için planetaryumlar kullanılmaktadır.

Sabit, gelişmiş planetaryumlara ek olarak kapalı alanlarda kurulabilen, şişirilebilir ve taşınabilir planetaryumlar da Naturel Bilgi Teknolojilerinin  sunduğu ürünler arasındadır.

Planetaryum Özellikleri

 
Kubbenin tüm tavanını kapsayan özel delikli (Nanoform) veya fiberglass yüksek çözünürlüklü paneller
Gerçek zamanlı 2K, 4K, 8K veya 3D projeksiyon sistemleri ile multimedya görüntüleme
Merkezi Server ve kontrol sistemleri
Surround ses sistemi ile desteklenmiş üst düzey işitsel yapı
Yapıya uygun ayarlanabilir koltuk sistemleri
Kubbe içi görsellik için basamak ve kubbe çevresi led aydınlatma sistemleri
Lisanslı FullDome filmler

 


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
MASLAK MAH. MASHTATTAN SİTESİ AKASYA SOKAK B2 BLOK KAT:29 – 210 SARIYER İstanbul / Türkiye
+ 90 212 628 87 35 & 444 31 94
+ 90 212 549 26 96
info@naturelbt.com
Sosyal Medya