info@naturelbt.com
+ 90 212 628 87 35
Sanallaştırma

Sanallaştırma Çözümleri

Sunucu Sanallaştırma Çözümleri

Günümüz teknlojilerinde sanallaştırma yöntemleri ile birlikte, sunucu sayılarının daha azını kullanarak, daha fazla ve verimli iş yapmanızı sağlıyoruz. Ayrıca bunun yanında sizlere enerji tasarrufu, sunucu bulundurma alanında tasarruf, yatırım maliyetlerinin geri dönüşümü, uzaktan yönetim sistemleri ile kolay izlenebilirlik ve kesintisiz çalışma imkanı, düşük destek maliyetleri sayesinde daha fazla çalışma zamanın elde edilmesinde kendinizi ve kullanıcılarınızı memnun ediyoruz.

Veri Depolama Sanallaştırma Çözümleri

Günümüzde bilgi ve içeriğin gittikçe arttığı ve önem taşıdığı bir dünyada dijital ortamda bunları toplamak, saklamak ve erişmek şirketler için büyük önem taşımaya başlamıştır. İş dünyasının hızlandığı ortamlarda daha esnek, daha verimli, akıllı ve kolay yönetilen veri depolama çözümlerini sizlere sunuyoruz. Veri depolama, eskiden, her sunucuya bağlı bir sabit disk ya da teyp sürücü içeriyor ve doğrudan bağlantılı veri depolama olarak biliniyordu. Bugün iş dünyasındaki baş döndürücü hızın artması ve gelişmesi ile birlikte daha esnek, akıllı ve kolay yönetilen veri depolama çözümleri kullanmaktayız. Verimli çalışan bir veri depolama çözümünde disk alanını iyi yönetmek, kritik uygulamaların sürekli çalıştırılması, kesintiye uğramaması, bilgi kayıplarının yaşanmaması, sistemlerin yüksek performansta çalışması gibi konular önem kazanmıştır.

Sanallaştırma teknolojileri kullanarak verilerinizin yedekliğini, güvenliğini ve erişilebilirliğini arttırıyoruz. Ayrıca felaket senaryolarında verilerinizin kaybolmamasını ve erişilebilirliğini sağlıyoruz. Amaç daha hızlı, güvenli ve verilerinizin 

Masaüstü Sanallaştırma Çözümleri

Masaüstü sanallaştırma daha geniş kapsamda bir istemci masaüstünün tamamını ya da belli bileşenlerini sanallaştırmamızı sağlayan bir teknolojiler bütünüdür. Bu teknoloji ile, kullanıcıların veri güvenliği, merkezi bilgi depolama, ince istemciler sayesinde merkezden yönetimi ve istenildiğinde kullanıcı kısıtlamaları, paket olarak sunulan uygulamaların dışında masaüstü ürününe uygulama yüklenememsi, dolayısı ile dağınık masaüstü uygulamaların önüne geçilmesi gibi birçok işletme sorunlarının önüne geçmekteyiz.

Uygulama sanallaştırmanın bazı temel özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Sanal uygulama, kullanıcı bilgisayarındaki kaynakları kullanılarak çalıştırılmaktadır.
  • Uygulama kullanıcı bilgisayarında sanal olarak çalışatığından, bilgisayar üzerindeki sistem dosyalarını değiştiremez ve kullanıcı bilgisayarı stabil kalır.
  • Farklı sebeplerden dolayı birbirleriyle çalışmayan veya bir arada çalışmayan uygulamalar, aynı bilgisayar ortamında çalıştırılabilir olmasını sağlar.
  • Veri merkezi sunucu yatırımı minimaldir, uygulama sanallaştırma sunucuları sanal makineler üzerinde de çalıştırılabilmektedir.
  • Bilgisayar kullanıcısına bir uygulama kullanma hakkını vermek, o kullanıcıyı ilgili gruba eklemek kadar kolay yönetilmesini sağlamaktadır.
  • Uygulamanın çalışmaya başlaması için sanal paketin tamamının indirilmesine gereksinimi yoktur.
  • Uygulamaların kullanıcı makinesine indirilmiş kısmı ön bellekte bulunmaktadır ve offline çalışma imkanı sunar.
  • Uygulama güncellemeleri merkezden ve tek sefer yapılarak tüm kullanıcılara yaygınlaştırılabilir.
  • Uygulamaların yeniden ve yeniden kurulmasına veya kaldırılmasına gerek duyulmaz. Bu şekilde uygulama kaynaklı sorunlar minimum seviyeye indirilmiş olur.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
MASLAK MAH. MASHTATTAN SİTESİ AKASYA SOKAK B2 BLOK KAT:29 – 210 SARIYER İstanbul / Türkiye
+ 90 212 628 87 35 & 444 31 94
+ 90 212 549 26 96
info@naturelbt.com
Sosyal Medya